close
Samsun Yamaç Paraşütü

Samsun Yamaç Paraşütü Spor Kulübü, dördüncü kez gelenekselleşen Yamaç Paraşütü eğitimlerine başlıyor. Sizlere yamaç paraşütü sporu hakkında ve eğitim organizasyonu hakkında merak edilenleri yanıtlamaya çalışacağım.

Yamaç Paraşütü Nedir?

Yamaç paraşütü, 1980’li yıllarda ortaya çıkmış olan bir adrenalin sporudur. Kişi kendini bir yamaç üzerinden paraşütü ile birlikte gökyüzüne doğru bırakır. Ülkemizde Fethiye, Ölüdeniz bölgesinde aktif uçuşları yapılmaktadır.

Yamaç Paraşütü Riskli mi?

Yamaç paraşütü sporu, düzgün eğitim ve doğru ekipman ile birlikte yapıldığı taktirde risk barındırmayan bir spordur. Tabi ki burada bahsettiğimiz eğitim, hava koşullarını düzgün okuyarak, buna göre atlayış yapmayı da kapsamaktadır. Kişi kendini ve eğitimini sorunsuz şekilde tamamlamayı başardıktan sonra, havadaki yerini almasında hiç bir sorun yoktur.

Samsun Yamaç Paraşütü Spor Kulübünün Sağladığı Eğitim Hizmeti Neleri Kapsamaktadır

Öncelikle belirtmemiz gerekiyor ki; Samsun Yamaç Paraşütü Spor Kulübü, hali hazırda Türkiye’de en çok lisanslı ve sertifikalı pilot barındıran üç kulüpten birisidir. Karadeniz bölgesinin temsilciliğini de üstlenmektedir. Daha önce verdiğimiz eğitimler ile aramıza katılan ve hali hazırda kulübümüzde olan pilot arkadaşlarımız ile iletişim kurarak bu durum ile ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Uzman kadromuz ve tamamen dostluğa dayalı kulüp ilişkilerimiz, bizi diğer kulüplerden ayırmaktadır. Her hafta sonu yaptığımız uçuş organizasyonları, turistlik geziler ve yurt dışı uçuşları ile Türkiyeyi ve Kulübümüzü fazlası ile iyi temsil ediyoruz.

Uçmaktan Korkuyor musunuz?

Her hafta sonu düzenlenen etkinliklerimizden birinde sizi aramızda misafir edelim ve hem kulübümüzün ayrıcalıklarına tanık olun hem de uçuş deneyimlerini gözlemleyin.

Samsun Yamaç Paraşütü Eğitimi

Eğitim ve daha fazla bilgi için 0506 402 55 37 numaraya ulaşabilir ya da Samsun Yamaç Paraşütü Spor Kulübü Facebook Sayfası üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Tags : samsun yamaç paraşütüsamsun yamaç paraşütü eğitimisamsun yamaç paraşütü kulübüsamsun yamaç paraşütü kurslarısamsun yamaç paraşütü kursusamsun yamaç paraşütü mayıs eğitimi
akol

The author akol

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.