close
Uçuş Arama Motorları

Artık seyahatlerimizde ucuz uçak bileti arama motorlarının, fazlası ile gerekliliğini gösterdiği bir dönemdeyiz. Çünkü belirli hava yolu şirketleri, markalaşmanın verdiği avantaj ile fiyatlarında olağandışı artış göstermeye başladı. Çeşitli uçuş arama motoru siteleri ise bu duruma karşı önlem olarak, bütün uçuş sitelerin ana tabanından fiyatları çekerek kullanıcılarına bütün firmaların o tarihte olan en uygun fiyatını sunabiliyorlar.

Skyscanner.com
Edinburgh merkezli kurulan dünya çapında kısa sürede en çok kullanılan bir uçak bileti arama motoru. Bütün hava yolu firmalarının internet tabanına kısa sürede erişebilerek aradığınız dönem ve gitmek istediğiniz güzergah ile ilgili size en uygun bileti bulabiliyor. Farklı hava yolu şirketleri ile aktarma uçuşları sizin adınıza ayarlayabiliyor ve kesinlikle mağdur etmeden en kaliteli şekilde uçuşunuza ulaşmanızı sağlıyor. Fiyat, performans, güncellik özelliği konusunda uçuş arama konusunda yıllardır daha iyi bir site bulunmamaktadır.

Nasıl Kullanılır?
Skyscanner nasıl kullanılır? Yapmanız gereken sadece http://skyscanner.com adresine girerek gitmek istediğiniz tarih aralığını belirleyerek, gitmek istediğiniz şehri ve gideceğiniz şehri işaretlemek. Skyscanner sizin için en uygun fiyata güzergah seçimlerini ve aktarmaları ayarlasın. Bütün hava yollarının tabanından fiyatları çektiği için sizi tek tek bakmak gibi bir derde düşürmez.

En son firma 1.74 Milyar $ tutarında Çinli bir firmaya satıldı. Ancak kalitesinden ya da özelliklerinden hiçbir şey kaybetmeden yoluna dolu dizgin ilerliyor. Benim gibi uluslararası seyahatleri sürekli tercih eden insanlar için çok gerekli olduğunu söyleyebilirim. Yerli uçuşlarda iki ya da üç alternatif olduğu için kendiniz de arama yapabilirsiniz tabi ki.

Ucuz uçak bileti konusunda en çok bilinen firmanın Skyscanner olduğu aşikardır. Ancak yine de diğer firmalar hakkında bilgi edinmeniz de doğru olacaktır.

Expedia.com
Expedia.com nasıl kullanılır? Aslında Skyscanner ile prensipte aynı çalışma şekline sahipler. Aynı şekilde en uygun uçuşları bulabiliyorlar. Ancak Skyscanner sahip olduğu sponsorluk anlaşmaları yüzünden Amerika kıtasında belirli firmaların uçuşlarını göstermiyor. Bu yüzden o tarafta Expedia.com kullanmak biraz daha avantajlı.

Momondo.com.tr
http://www.momondo.com.tr/ gibi tamamen Türkçe hizmet veren firmalar da ayrıca araç kiralama ve otel bulmanız konusunda size yardımcı oluyorlar. Daha detaylı bilgileri sitelerine girerek ulaşabilirsiniz.

Size son tavsiyemiz, aynı anda diğer siteler ile eş güdümlü şekilde arama yapmanız. Sonucunda en iyi kaliteyi en ucuza bulmanız dileği ile. İyi uçuşlar ve iyi seyahatler.

Tags : ekonomik uçak biletien ucuz uçak biletiExpediaSSkyscannerSkyscanner nasıl kullanılırthy uçak bileti aluçak bileti arauçak bileti aramauçak bileti arama motoruuçak bileti arama motoru nasıl kullanılıruçak bileti iç hatlarUçuşUçuş bulUcuz Seyahatucuz uçak biletiucuz uçak bileti bulucuz uçak bileti nasıl alınırUcuz Uçuşucuza nasıl bilet alınır?
akol

The author akol

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.