close
E-Kitap Ücretsiz Bul

Ülkemizde okuma oranının düşük olması nedeni ile daha da artan kitap fiyatlarına tepki olarak ücretsiz E-kitap servisleri artık daha da çoğalmakta. Bazı internet siteleri ve uygulamalar kiralık şekilde kitapları dağıtabilirken, bazı siteler direkt satış gerçekleştirebilmekte. Ancak bu noktada bilginin meta olmadığını savunan birkaç internet sitesi, ücretsiz şekilde on binlerce kitap dağıtmaktadır. “Ücretsiz e kitap nasıl bulunur?” sizin ile bu konuyu irdeleyeceğiz.

Doğru Adreste Aramak İle Başlayın
Bu konu ile ilgili Google de yapılan aramalarda çıkan sitelerin tamamı maalesef spam sitesi. Yani siz tıklıyorsunuz, o siteler de bu tıklama üzerinden para kazanıyor. Aslında büyük bir dolandırıcılık ama onlara dur diyecek bir yapı maalesef yok. Konu ile ilgili Facebook üzerinde bir çok sayfa mevcut. Yandex dosya servisi üzerinden paylaşımlar yapılabiliyor. Ancak bir şart ile, paylaşım yapılan kitaplar demo olarak nitelendiriliyor ve indirilmesinin ardından bir gün sonra silinmesi yasal olarak rica ediliyor. Yani sorumluluğu kabul etmiyorlar, sadece paylaşıyorlar. Tabi ki biz de bu sorumlulukların farkında olarak indirdiğimizin altını çizmeliyiz. Bu sayfaların bir kaçını sayfanın altında ekleyeceğim. İhtiyacı olan kişiler sayfalara beni referans göstererek üye olabilir ve ihtiyaçlarını giderebilirler.

E-Kitap Nasıl Okunur?
Bir diğer önemli konu da E-Kitapları nasıl okuyacağımız ile ilgili. Genel olarak üç formatta paylaşımlar yapılır: Word, Pdf, Epub şeklinde. Pdf paylaşımlarda genelde kişiler ellerinde olan kitabı tarayıcı vasıtası ile önce jpeg formatına çevirirler ardından da kitap haline getirirler. Çok sağlıklı bulmamakla yine de acil durumlarda tavsiye etmekteyim. Word dosyası ise, mevcut kitabın üzerindeki kelimeleri tek tek sayfalardan belirli programlar aracılığı ile alıyorlar ve sonra da Word dosyasına yapıştırıyorlar. Basit bir işlem. Ama seri okumak için yine de güçlü bir yöntem olduğunu söyleyemem. Epub ise bu işin gerçek formatıdır. Epub şeklinde paylaşılan kitaplar Kobo, Kindle gibi çeşitli e-okuyucular aracılığı ile açılan dosya formatıdır. Çeşitli yayın evleri tamamen özgün şekilde e-okuyucular için özel bir şekilde format hazırlarlar. Ben de sırf bu işlem için Kobo E-Okuyucu kendime satın aldım. E-Mürekkep teknolojisi kullandığı için göz sağlığımı hiçbir şekilde eklemediğini de eklemeliyim. Tavsiye ediyorum.

Ücretsiz E-Kitap Paylaşımı Yapan Bir Kaç Facebook Sayfası:
https://www.facebook.com/groups/SorgulayanPDF/?fref=ts
https://www.facebook.com/groups/pdfkitapegitim/?fref=ts
https://www.facebook.com/meritokrasiservisi

Tags : bedava kitapbedava kitap bulbedava kitap indirme siteleridownload ücretsiz e kitap indire kitape kitap indir romane okuyucuepubepub kitap bulfacebook kitap indirkindlekitapkitap bulkitap indirkobopdf formatında e kitap indirpdf kitappdf kitap indirpdf kitap indir yandexpdf kitap indirme siteleriücretsiz e kitap indirmeücretsiz kitapyandex mail kitap indir
akol

The author akol

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.