close
Türkiye de Sosyal Hayat ve Eğlence

Türkiye de sosyal hayat kavramı oldukça basit anlaşılan bir kavramdır maalesef. Her yaş grubunun kendini eğlendirmek için düşündüğü eğlence tarzı oldukça basit anahtarlara dayanmaktadır. Bu yüzden de eğlence sektöründe olan belli başlı faktörler yıllardan beri bu sektörün başını çekmeye devam etmektedir.

Her Yaş Grubunun Eğlencesi Farklı

Her yaş grubunun eğlence anlayışında olan farklılık, maalesef yaş gruplarının kendi aralarında benzeşmelerinin önüne geçemiyor. Örneğin 40 yaş üstü erkeklerin sosyal hayat ve eğlence anlayışlarında mahalle kıraathanelerinde vakit geçirmek ve oyun oynamak yer alırken, 15-25 yaş arası gençlerin eğlence anlayışında genellikle kafeterya ve benzeri mekanlarda zaman öldürmek ile sınırlı kalıyor. Genelde toplum içeceği rolünü üstlenen çay her ortam için vazgeçilmeze dönüşmüştür.

Kadınların anlayışında erkeklerin anlayışına oran ile oldukça farklılık görünüyor. Genç kadınların eğlence ve sosyalleşme anlayışında alışveriş mağazalarında gezinmek ve tekstil ürünleri merkezli gezmek yer alıyor. Yaş ortalamasında artış ile birlikte (25-45) televizyon izleme oranında artış gözleniyor.

Gece eğlencesinde ise tekel durumunda gece kulüpleri ve disko kulüpleri bulunmakta. Eğlence konusunda kısıtlamalarımızı arttırmak için bilinçlenmek tabi ki temel faktör. Örneğin kitap okuma oranının düşüklüğü edebi ya da sanatsal aktiviteleri minimuma indiriyor. İnsanların bilinçlenmesi için daha çok okumaya ve öğrenimlerini daha iyi seviyeye getirmeleri gerekiyor.

Tags : Eğlenceeğlenmek için ne yapılırGece klüpleriHayatingilizce öğrenme programışehirden kaçmakSosyalTürkiye eğlencetürkiyede eğlence
akol

The author akol

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.