close
Belgrad Olayları

Sırbistan da bu hafta yaşanan seçim oylamasının ardından yankıları halen daha sürmeye devam ediyor. Seçim sonrasında bir çok usulsüzlük ortaya çıkmış, Sırbistan hükümeti de bu durumu kontrol altında tutmak ve dış ülkelere olan imajını zedelememek için sosyal medyaları süresiz olarak kapattı.

Sırbistan da yaşanan seçimin ardından bir çok tartışma da başladı. Seçilen hükümetin, seçim içerisinde bir çok usulsüzlük yaptığı söyleniyor. Bunu kanıtlar nitelikte de, dün akşamdan itibaren Belgrad başta olmak üzere bir çok yerde sosyal medya kullanımı yasaklandı. Reddit üzerinde açılan başlık dışında, dünya da hiç bir haber kanalı bunun hakkında haber yapmadı. Reddit de girilen kullanıcı yorumlarına göre, seçimler içerisinde oy veren kişiler arasında, nüfusta ölü olarak geçen kişiler ve Sırbistan vatandaşı olmayan kişiler de yer alıyor. Ayrıca bir çok Sırbistan işletme sahibi, yanında çalışan kişilerin oy pusulasında kullandığı oyun fotoğrafını görmek istiyorlar. Belgrad da başlayan olaylar üzerine, hükümet sert tedbirler aldı.

Protestoların bugün 3. günü ve bu konu ile ilgili dünya medyasını haber yapması için davet ediyoruz.

Tags : belgrad medya engelibelgrad olaylarıserbia media blocksırbistan engelsırbistan medya engelisırbistan olaylarısırbistan seçim sonrasısırbistan seçimlerisırbistan yürüyüşü
akol

The author akol

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.