close
Samsunlu Sanatçılar Çocuk Kitabı Yayınlıyor

Samsunlu sanatçılar uzun vadeli bir projenin son aşamasına ulaştılar. Samsun’da yaşayan yazar Anıl Kölmük, ressam Caner Soylu ve solist Engin Uysal bir çocuk kitabı projesi ile birlikte hayranları ile buluşacaklar. Bu kitap projesi için birkaç yıldır düşündüklerini dile getiren sanatçılar, sanatın birden fazla yönünü bir arada kullanarak gelişimlerine ve sanata bakış açılarına katkıda bulunmayı hedeflediklerini söylediler.

Sanat Hepimiz İçin!

Yazar Anıl Kölmük projeleri için şunları söyledi “Sanata en çok genç zihinlerin ihtiyacı olduğunun bilincinde olarak, gelecek yeni nesillerin pozitivist düşünceler ışığında dünyayı ve kendilerini bu şekilde dışa vurmalarını umuyoruz.” Projenin bitiş tarihi olarak Ocağın ilk haftası gösterilirken, eserin yayınlanma tarihinin Şubat’ın son haftası olması hedefleniyor. Kitap için genel yayın kitlesi olarak 8-15 yaş arasında ki genç topluluğunu hedeflediklerini de ayrıca dile getirdiler.

Kitabın konusu hakkında konuşan Caner Soylu ise “İlk kitabımızda günümüz dünyasında meydana gelen ayrımcılıkları, engelleri, ırkçılıkları ve sorgulamadan kabullendiğimiz normların doğruluklarını ele alarak çocukların bu yönde sorgulamaya ve düşündürmeye başlamayı hedefliyoruz” dedi.

Kitabın müziklerini hazırlayacak olan Engin Uysal “Uzun zamandır düşündüğümüz bir proje idi. Genç nesil ile bir araya gelmek inanılmaz heyecan verici bir duygu.” dedi.

Hazırladıkları kitabın bir seri olarak yayınlanacağından bahseden sanatçılar, kitabın uluslararası dağıtımı için yurt dışında ki yayın evleri ile anlaşmış olmanın verdiği gururu taşıdıklarını da söylediler.

Tags : anıl kölmükcaner soyluçocukengin uysalkitapressamsamsunsamsunlu sanatçılarsanatsolistyazar
akol

The author akol

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.