close
Samsung Galaxy A8(2016) İnceleme

Samsung’un yeni ikincil amiral gemisi Samsung Galaxy A8(2016)’yı sizlere tanıtacağım. Telefonu Türk Telekom kampanyası ile satın aldım. Ve beklentim dürüst olmak gerekirse çok yüksek değildi. Ancak telefonu elime aldığım andan itibaren, bu telefonun bir amiral gemisi olup olmadığını kendime sordum. Beklentim Note 4 civarında bir performans vermesiydi, ancak Galaxy S7 civarında bir güç sunduğu açıkça ortada.

Galaxy A8(2016) Özellikleri
Galaxy A8 öncelikle kamerası ile fark yarattığını söyleyebilirim. Burada kıyaslama yapacağınız telefon kesinlikle Note 5 olmalıdır. Çünkü cihazın kamera ara yüzü maalesef patlama olayları ile birlikte anılan Note 7 ile aynı. Maalesef ama kamerasında otomatik odaklama olmadığı için elinizi çekim sırasında sabit tutmak durumunda kalıyorsunuz.

Kamerasında beklentilerimin çok üzerinde performans aldık (17 megapiksel). Telefonun büyüklüğü ise 5.7 inç ekran. Telefonun Super AMOLED ekran ile oldukça iyi bir kullanıcı performansı verdiği ortada. Full HD çözünürlüklü bir ekrana sahip. Ama asıl beni şaşırtan telefonun 3100 amper bataryaya sahip olması. Gerçekten amiral gemisi olup olmadığını sorguladığım birincil nokta da bu oldu. Gördüğümüz bazı telefonlarda batarya amperi yüksek olmasına rağmen su gibi eriyordu ancak bunda öyle bir durum söz konusu değil. Telefonu sabah erken saatlerden sürekli kullanım ile ertesi güne kadar hiç şarja takmadan kullanmak mümkün. Yani prizin yanında olan koltuğunuzu, evin istediğiniz bölgesine taşıyabilirsiniz.

İşlemci olarak da daha önce Note 5 ve Galaxy S6 serisinden tanıdığımız Exynos 7420 sekiz çekirdekli modeli kullanılıyor. Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemi ile kullanmaya başladım ve hemen güncellemeleri aldı. Ön kamerasında ise 5 megapiksel bir kamera tercih edilmiş. Parmak izi özelliği ise oldukça stabilize ve çok hızlı tepkime alabiliyor.

Samsung yaşadığı facia’dan sonra yeni kullanıcı pazarları kazanmak istediği ortada. Çıkarttığı bu telefon hem fiyatı açısından hem de kalitesi açısından Apple başta olmak üzere bir çok rakip firmanın başını ağrıtacak gibi duruyor.

Fiyat-Performans ikileminde incelediğimizde Samsung Galaxy A8, alınabilecek en iyi telefonlardan biri olduğunu söyleyebilirim. Siz de fikirlerinizi bizim ile paylaşın. Bakalım siz de bizim kadar memnun kaldınız mı?

Tags : A8(2016)FiyatGalaxyİncelemeKameraPerformansSamsungSamsung GalaxySamsung Galaxy A8(2016)Samsung Note 7Telefon
akol

The author akol

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.