close
Samsun Kitap Kulübü Etkinliği

Samsun’da ikamet eden dört arkadaş, Türkiye’de okuma oranını yükseltmek için bir hareket başlattı. Başlattıkları hareket neticesinde oluşturdukları Samsun Kitap Kulübü, ihtiyaç sahibi olan kişilere hem kitaplarını temin ediyor hem de haftalık belirledikleri kitapların ardından buluşma sağlayarak sosyal bir proje vazifesi görüyor.

Grubun kurucuları Hasan Nuri Ayan, Sinem Çelik, Fırat Aydoğan ve Anıl Kölmük, amaçlarının bu etkinliğin bütün Türkiye’de gerçekleşmesi yönünde olduğunu belirttiler. Her hafta farklı iki kitap ile sürdürülecek etkinlikler ile ilgili olarak paylaşımlarını YazBuz ve Whatsapp grupları üzerinden paylaşacaklar.

Grubun sözcülüğünü üstlenen Anıl Kölmük

Amacımız olabildiğince insana okuma alışkanlığı kazandırabilmek. İhtiyaç sahiplerine kitap yardımı yapmaktan da onur duyacağız. Yeter ki kitap okumak konusunda kararlı ilk adımları atma cesaretinde bulunsunlar.

1. Hafta Okunması Gereken Kitaplar

İlk hafta için belirlenen kitaplar, hem genel bir kitleye hitap etmesi yönünden hem de kişinin hayat perspektifine katkıda bulunması adına belirlendi.

Tüfek, Mikrop ve Çelik – Jared Diamond 

Tanrının Arabaları – Erich von Däniken

Kitaplar ve etkinlikler ile alakalı daha detaylı bilgiler için:
Sab1t@msn.com
Anıl Kölmük

Tags : kitap araştırmalarıkitap eleştirilerikitap incelemelerikitap kulübükitap samsunsamsun kitapsamsun kitap kafesisamsun kitap kulübüsamsun kitap paylaşımları
akol

The author akol

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.