close
Küba da Kanser Aşısı

Küba’da Kanser için yapılan araştırmaların sonuç verdiği iddia edildi. Küba kanser için tedavi masraflarını ücretsiz şekilde karşılamasına karşın, doğrudan bir kanser tedavisi uygulayıp uygulanmadığıyla ilgili net bir bilgi yayınlamıyor. Daha önce Küba için sağlık turizmine giden birçok kişi, sağlık hizmetlerinden ücretsiz faydalandıkları gibi konuyla ilgili net bir geri dönüş sağlayamadıklarını da ekliyor. 

Ücretsiz Kanser Tedavisi Küba

Küba Sağlık Bakanlığı 2015’den beri Cimeavax adı verdikleri kanser tedavisi aşısını, tamamen ücretsiz şekilde kanser hastası olan yurttaşlarına ve gelen turistlere uyguluyor. Bu tedavi yöntemi için daha önce dünyanın birçok bölgesinden kanser hastası Küba’ya giderek kendilerine umut aradılar. Ancak tedavinin kesinleşmiş bir kanser çözümü olduğu iddiaları maalesef gerçeği yansıtmıyor. Sağlık sektöründe tamamen ücretsiz hizmet veren Küba, gelişim gösterdiği bu bölgede halen daha birçok eksikliği de beraberinde getiriyor.

Kanser Tedavi Yöntemi Küba

Küba’da bulunan kanser tedavisine geçmeden öncesinde, Küba’nın gerçekte sağlık sektöründe ne kadar gelişim gösterdiğine daha detaylı şekilde bakmak gerekiyor. Ülkede bulunan hastanelerde tamamen ücretsiz bir hizmet verilmesi başta kulağa oldukça mantıklı gelmesine karşın, Küba’nın sağlık kurumlarının günümüz sağlık hizmetinde oldukça geride olduğu da bilinmektedir. Bu yüzden de sağlık alanıyla alakalı bir turizm hamlesi olarak algılanan bu hamlelerin gerçeği yansıtmadığını da unutmamak gerekiyor. Yine de bu konuyla ilgili umutları olan hastaların öncesinde daha önce Küba’da kanser tedavisi gören hasta ya da hasta yakınlarıyla irtibata geçmesinde fayda vardır.

Küba’da Kanser Tedavisi Alan Türkler

Küba’da daha önce kanser tedavisi almış yakını bulunan ya da bizzat kendi almış doğrudan bir kişi bilgisine internette ulaşmak oldukça güç. Ekşi Sözlük gibi forumlarda yer alan içeriklerde bu tür bilgiye doğrudan ulaşmak mümkün değil. Yine de aşıyla alakalı birçok bilgi internette asparagas detaylarla yayılıyor.

Tags : aşıCimeavaxilaçkanserkanser aşısıkanser aşısı türkiye ofisikanser kübakanser tedavi yöntemlerikübaküba akciğer kanseri aşısıküba kanser aşısıküba kanser tedavisiküba sağlık turuküba'da kanser tedavisi olanlarkübada kanser tedavisikübada kanser tedavisi 2017kübaya kanser tedavisi için nasıl gidilirtedavi
akol

The author akol

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.