close
İngilizce

Dünya da 18 yaşından büyük her dört insandan biri İngilizce konuşuyor. Bu durum da insanları daha da hızlı şekilde dil öğrenmeye itiyor. Eğitim sistemimiz bize ikinci dil olarak İngilizceyi öğrenmeyi zorunlu kılıyor. Ama sizce İngilizce ne kadar biliyoruz ya da konuşabiliyoruz? İlkokul dördüncü sınıftan itibaren zorunlu lise eğitimini içine alarak sekiz yıl boyunca İngilizce eğitim alıyoruz. Ama İngilizce konuşmamız başlangıç seviyesinden ileriye gidemiyor. Ardından konuşabilmek için kurslara gidiyoruz ya da bir çok eğitim seti satın alıyoruz. Ama yine de çözüme ulaşmaktan yine de çok uzak kalıyoruz. Peki bilenler nasıl biliyor? Nasıl öğreniyor? Eğer İngilizce öğrenmek istiyorsanız şu an doğru yerdesiniz.

İngilizce Öğrenme Yolları

İngilizce öğrenmek için ilk olarak bence kulak aşinalığı kazanmanız gerekmektedir. Bunu da kazanmak için İngilizce şarkılar izleyip, İngilizce filmler izlemekten biraz daha fazlası gerekir. Öncelikle Youtube, Facebook, Twitter gibi alanlardan İngilizce paylaşım yapan sayfaları daha çok takip etmek ile başlayabilirsiniz. Böylece İngilizce konuşulan alanlar etrafınızda daha fazlalaşmaya başlayacaktır. Sizin gördüğünüz ya da aşina olduğunuz Türkçe terimler ya da nitelendirmeler, İngilizce olarak nitelendirildikçe siz daha da aşinalaşmaya başlayacaksınız.

Peki bu yeterli mi? Tabi ki hayır. Ardından İngilizce öğrenme uygulamalarına geçiş yapacaksınız. Günümüzde elimizde telefon ile geçirdiğimiz zaman, maalesef ailemizi, sevdiklerimizi gördüğümüz zamandan çok daha fazlası. Yoğun bir şekilde telefona zaman vermediğimizin de farkındayız, ama insan hareketli bir canlıdır. Sabit durmamaktayız, buna göre de gittiğimiz yerlerde de boşluk sağladığımızda İngilizce çalışmak bizim için faydalı olacaktır. Bu uygulamalar çok sağlıklı çalışıyor ve reklama gömülü de değil. Bazıları ücretli versiyonları da mevcut ama önce ön sürüm ile başlayıp, ardından orijinal sürüme geçebilirsiniz. Fayda sağlamak için bu uygulamalara günlük birkaç saat ayırabilirsiniz.

En son aşama olarak da kendinize internet üzerinden bir mektup arkadaşı bulabilirsiniz. Dünya da tek İngilizce öğrenmek isteyen siz değilsiniz. Bu arkadaş bir Türk de olabilir bu yüzden. Kendinizi, günlük yaşantınızı ve neden İngilizce öğrenmek istediğinizi bu insanlara anlatmaya çalıştıkça fark edeceksiniz ki İngilizceniz her geçen gün iyileşecek. Ardından Skype gibi çeşitli platformlar üzerinden bu insanlar ile sesli görüşmeler yaparak duymak ve konuşmak konusundaki eksikliğinizi de kapatabilirsiniz.

İngilizce öğrenmek zor değil sadece siz kendinizi hazır hissettiğinizde girmeniz gereken bir yoldur. Hiçbir yol emek vermeden gidilmez. Pes etmeden denemeye devam edin.

Tags : adım adım ingilizceBedava ingilizce öğrenEn İyi İngilizce Öğrenme TeknikleriHızlı İngilizce Öğrenmek İçin 10 Yolİngilizceingilizce konuşma siteleriingilizce mektup arkadaşıingilizce nasıl geliştirilirİngilizce nasıl öğreniliringilizce öğrenmeingilizce öğrenme siteleriingilizce öğrenmek için yollarİngilizce öğrnenme yollarıingilizce türkçekısa sürede ingilizce
akol

The author akol

2 Comments

  1. Merhaba, çok faydalı bir yazı olmuş elinize sağlık. Günümüzde ingilzice öğrenmek kolaylaşıyor. Artan online platformlar sayesinde çok kolay öğrenilebiliyor ingilizce. İnternet üzerinden ingilizce öğrenme maksatlı https://preply.com/tr/ingilizce-eğitimi/skype gibi bir sürü platform mevcut. İstediğimiz yerden ve istediğimiz zaman ders alabiliyoruz. Bu açıdan çok kullanışlı bir platform. İlgili arkadaşlara tavsiye ederim.

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.