close
Dj Veekash fotoğrafı.

Bundan yaklaşık birkaç hafta öncesinde yöneticiliğini yaptığım Trip Hop Music Union adlı sayfaya bir şarkı önerisi geldi: “DJ Veekash – Sensibility”. Ne şarkıyı ne de şarkıcıyı daha önce duymamıştım. Bu ayıbı hızlıca örtbas etmek için hemen dinlemeye koyuldum. Aradan bir saat geçtiğinde ise Dj Veekash ile kendimi Facebook üzerinde söyleşi yaparken bulmuştum.

DJ Veekash ve Müziği

Kendisi on beş yıldan beri müzik hayatını sürdürmekte olan bir müzisyen. Aktivizm merkezli yaptığı müzik türü, onun dünya görüşünü güçlü bir şekilde yansıtıyor. Daha önce dört albüm yayınlama başarısı göstermiş olan sanatçı, hali hazırda yeni bir albümün çalışmasını da yürütüyor. Yaptığı müziği doğrudan belirli bir kalıba sokmak aslında güç; Soul, 70’s, funk, afro beat, hip-hop 90’s, electro ve çeşitli remixer gibi farklı türler albümlerinde yer alıyor.

Albümlerine Nasıl Ulaşabiliriz?

Kendisinin albümlerini internet üzerinden ücretsiz bir şekilde indirmeniz mümkün.

https://djveekash.bandcamp.com/ linkinde olan bağlantıya tıklayarak, dinleyebilir ya da indirebilirsiniz.

Ayrıca https://www.youtube.com/user/djveekash Youtube üzerinden de yayın hayatına devam ettiğini belirtmekte fayda var. Türkiye ile ilgili konuştuğumuzda da, Türk müziklerini takip ettiğini ve Türkiye de olan bir organizasyonda yer almak için uygun koşullarını beklediğini ekledi.

Kendisine bana zaman ayırdığı için teşekkür ediyor, müzik hayatında başarılar diliyorum.

 

 

Tags : dj veekashdj veekash festivaldj veekash müzikleridj veekash röportaj
akol

The author akol

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.