close
Merhaba Ben Anıl bu da Kelsey

Merhabalar! Ben Anıl, daha önce yazılarımı merhababenanil.blogspot.com.tr üzerinden paylaşıyordum. Kelsey ile Türkiye’yi otostop ile gezmiş ve şimdi yaşananlar hakkında merak edilenleri paylaşmak üzere bu yazı dizisini paylaşmaya karar verdim. Öncelikle tarih aralığını bilmeyenler için söyleyeyim, Haziran 10 civarında yola çıktık ve Ağustos 11 de tamamladık. Bu süre zarfında üç farklı ülkeye ayak bastık, yirmiden fazla şehirde konaklama şansımız oldu. Özellikle size yaşadığım zorlukları ve problemleri anlatmak niyetinde değilim. Sadece yapmak için cesaret toplayamadığınız şeyi denemeniz gerektiğini söylüyorum. Çünkü kız arkadaşım Kelsey, bu konuda fazlasıyla beni destekledi. Ondan aldığım güç ile birlikte ikimiz sırt çantalarımızı, çadırımızı, matlarımızı sırtımıza takarak yola çıktık. İyisi, kötüsü, kavgası, barışı derken başardık! Ve dürüst konuşursak, hayatımda unutamayacağım bir tecrübe kazandım. Unutamayacağım dostluklar elde ettim. Dahası mı? Dahası için de zamana ihtiyaç var… Zaman ile tek tek size bu tecrübelerim hakkında küçük kesitler paylaşmak niyetindeyim. Paylaşım yaptığım sitenin formatı normal de bilgi paylaşımı üzerine olmasına karşın, çok fazla yaptığım seyahat ile soru geldiği için bu paylaşımı yapmayı da zorunlu hissediyorum…

“Anıl ve Kelsey” Kimdir?
Ben Anıl, bir yazarım. “İyi yazar mıyım?” bunun kararını siz değerli okuyucularıma bırakıyorum. Sosyoloji öğrencisiyim birkaç yıldır, ondan önce Mekatronik mühendisliği, ondan daha da önce Resim öğrencisiydim. Üç üniversiteden daha birini bitirmek mümkün olamadı, ben de çok kasmadım. Steve Jobs bıraktıysa, Mark Zükenberk (ironi) bıraktıysa ben de bırakırım dedim. Tabi onların bıraktığı okullar ile benim bıraktığım okul arasında dağlar kadar fark var, farkındayım.

Kelsey ise, Romanya asıllı bir Amerikalı. Kendisi ile iki yıl önce Boğaziçi Üniversitesinde tanıştık. O Türkçe eğitimi almak için buraya gelmişti ve o geldikten bir ay sonrasında tanışmıştık. Ben gerçekten onu kaybetmek istememiştim ve o da bunu hissettiği için şimdiye kadar sekiz kez Türkiye’ye geldi. Yedi de olabilir emin değilim… Washington da bir üniversite de öğrenciliğini sürdürürken aynı zamanda bana katlanıyor. Zor bir hayatı olduğu aşikar.

Yeni Rota Nereye?
Yeni rota yüksek ihtimal Kolombiya ya da Arjantin olacak gibi durmakta. Gerçek hedefim buradan Asya’ya kadar otostop yolu ile Uzak Doğu’ya yani Japonya’ya ulaşmak niyetindeydim. Ancak son olaylar ve özellikle farklı kültürler konusunda olan ikimizin de bastırılamayan merakı bizi bu konuda itiyor. Kelsey daha önce İspanya, Kosta Rika, Romanya, İngiltere, Fransa, Almanya, Meksika, Bulgaristan, Gürcistan, Kıbrıs, Sırbistan, Yunanistan’ı görme şansını yakaladı. Ben ise Türkiye, Gürcistan, Kıbrıs, Azerbaycan’ı görmek ile yetindim. Şartlar diyelim. Ben sadece İngilizce, Türkçe ve temel olarak Gürcüce konuşabiliyorum. Kelsey İngilizce, Türkçe, İspanyolca, Fransızca, Rumence, Rusça konuşabiliyor (Sorun eğitim sisteminde, rahat olun).

Bir sonraki yazımda Batum tatilimizi ve yaşananları anlatacağım. Sevgi ile kalın!

Kordon
İzmir
Tags : akdenizamerikaanı yaşabatumda evlenmekdenizegegezgin yazargezi bloggezintigezmekharitaistanbulkampkışmaceraotostopprogramseyahattatilturTürkiyetürkiye gezisitürkiyede gezerek yazmaktürkiyede otostop ile seyahattürkiyeden gitmekyaz
akol

The author akol

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.