close
Abdestbozan Nedir?

Abdestbozan otu hem kolay bulunması hem de ülkemizde yetişmesi sayesinde oldukça kolay ulaşılabilen bir üründür. Size Abdestbozan otunun faydalarını, yararlarını ve hangi hastalıklarda kullanılabileceğini anlatacağım.

Abdestbozan Otu Özellikleri ve Kullanımı

Gülgiller familyasından olup nemli yerlerde yetişir. Kökü acı, boyu ise altmış ya da yemiş santim civarındadır. Abdestbozan otundan yeşil ve siyah boya elde edilebilir. Ezilmek sureti ile sıvılaştırılıp, duruma göre içilir ya da vücuda sürülebilir.

Abdestbozan otunu doğadan kendiniz de toplayabilirsiniz ya da aktarlardan satın da alabilirsiniz.

Abdestbozan Otu Nelere İyi Gelir?

Abdest bozan otu faydaları; Mide direncini yükseltir ve mide yanmalarını engeller. Bağırsak gazlarının vermiş olduğu rahatsızlığı giderir. Baş ve göğüs ağrılarına, bademcik sökülmesine iyi gelir. Vücuda zindelik verip ateş düşürtme özelliği vardır. İdrar yollarında oluşan hastalıklara faydalıdır. Kökleri ise şeker hastaları tarafından kullanılabilir.

Abdestbozan Otu Nasıl Kullanılır?

Abdestbozan otunun kullanım alanı çay ve losyon olmak üzere ikiye ayrılır. Mide rahatsızlıklarımız, sindirim problemlerimiz için çayı tercih edilirken. Baş ve göğüs ağrılarında ise suyunu çıkartılarak vücuda yedirmek iyi gelecektir.

Tags : abdestbozan çalısıabdestbozan çayıabdestbozan otuabdestbozan otu çayıabdestbozan otu nasıl kullanılırabdestbozan otu nerede yetişirabdestbozan otu özellikleriabdestbozan otu parazite iyi gelirabdestbozan parazitşifalı bitkiler
akol

The author akol

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.