close
Bilgi

2016 Yılında İnsanlığa Umut Veren Mucizeler

Umut

2016 yılı tarihe büyük bir kara leke olarak yazıldı. Bu yıl hem yaşanan savaşlar hem de terör olayları ile oldukça kötü hafızamıza kazındı. Ama yine de umut veren gelişmeler gerçekleşti. Bunlardan bizim en çok dikkatimizi çeken on tanesini siz değerli okuyucularımız ile buluşturuyoruz. Sizce en büyük mucize neydi? Farklı tavsiyeleriniz varsa bize ulaşmayı unutmayın.

Halep’in Hayvan Koruyucusu

Halep de hepinizin bildiği gibi büyük bir savaş yaşanmakta. Bu savaşın getirdiği nedenlerle tarafsız olan bir çok insan Halep’i terk etmek zorunda kaldı. Fakat bir kişi özellikle gitmek ya da kaçmak istemedi. Bu kişi Halep de yaşayan ve sahipsiz bırakılan bütün hayvanları beslemek için burada kaldı.

Halep’te Kedili Adam

 

Afrika’dan Doğan Bir Güneş: Hope

Afrika da olan inanç sistemleri hakkında sürekli yeni şeyler öğreniyoruz. Danimarkalı bir kadın, uluslararası bir yardım kuruluşu ile birlikte Afrika da duyarlılık projelerinden birine katılıyor. Şehir içerisinde dolaşırken, 2 yaşında bir Nijerya’lı çocuğa denk geliyorlar. Ailesi ve şehirdeki insanlar onu cadı olarak nitelendirdiği için kimse ona ne yemek ne de su veriyordu. Ama Danimarkalı yardım kuruluşu çalışanı onu korumak için aldı. Ona Hope yani Umut ismini verdi. Midesinde yer alan kurtları temizlemek ve vücudunda yer alan parazitler için sürekli taze kan ve sağlıklı besinler ile takviyede bulunuldu. Bir yılın sonunda dünya da gelmiş geçmiş en çok umut veren 100 olaydan biri olarak sayıldı.

Danimarkalı Kadın ve Hope

Çin’de Bir Kültür Mücadelesi: Köpek Katliamına Son!

Çin’de yaşayan bir adam, köpek eti festivali için bekletilen 1000 köpeği kurtarmak için tek başına bir mücadele girişiminde bulundu. Bütün köpekleri gece vakti kaçırmayı deneyen adam, köpekleri özgürleştirmeyi başardı fakat kendisi yakalandı. Köpek sahipleri adamı darp ederek köpeklerin parası için polise başvuru yaptılar. Ancak mücadelesinden ötürü kendisini kutluyoruz.

Çinli Köpek Kurtarıcısı

Evsizler İçin Mucize Yardım: Portatif Duş

Amerika da yaşayan eski bir şirket sahibi, iflas ettikten sonra evsiz kaldı. Bu süreç içerisinde onun en çok rahatsız olduğu şey, banyo yapamaması ve temizlik ile ilgili yaşadığı hastalıklardı. Bu süreçten sonra tekrar çalışıp, tekrar para kazanmaya başladıktan sonra, geldiği yeri unutmadı. Evsiz insanlar için portatif bir duşa kabin koyduğu kamyon yaptıran adam, eyaletin her tarafında gezdirmeye başladı.

Portatif Banyo

İş Yerinde Sendikalaşma Sadece İnsanlar İçin Değil. Sirk Kaplanı Uzun Çalışma Süresi Yüzünden Ölüyordu

Amerika da bir sirkte çalıştırılan Kaplan, zor çalışma şartları ve düzgün besinleri vücuduna sokamadığı için neredeyse ölüyordu. Ağırlığının 4/1’ine kadar düşen Asha isimli kaplan Texas’lı bir vakıf tarafından uzun süren bir hukuki sürecin sonucunda kurtarıldı.

Asha Kaplan

 

Dünya Boks Şampiyonu Manny Pacquiao Filipinliler İçin 1.000 Adet Ev Yaptırdı

Dünya Boks şampiyonu Manny Pacquiao, Filipinler de yaşayan evsizler için 1.000 adet ev yaptırdı.

Filipinli Dünya Şampiyonu

 

akol

The author akol

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.