close
Whatsapp Logosu

Whatsapp Messenger bilindiği üzere Facebook’a rekor bir ücrete satılmıştı geçen yıl. Ardından yapılandırmalarını değiştirmeye ilerleyen şirket, bir çok yenilik eklemişti. Bunların arasında sesli arama, video arama ve veri paylaşımı gibi farklı yenilikler mevcuttu. Son olarak da daha önce Skype da kullanma şansı yakaladığımız gönderilen mesajları hem alıcı da hem de kendi tarafında silme özelliği ile kullanıcılarının hatalı mesaj ya da hatalı fotoğraf göndermesi durumunda olaya engel olması bekleniyor.

Mesaj Silinmesine Karşı Tepkiler de Mevcut

Mesaj silinmesi sadece hatalı mesajlar ile sınırlı kalmayacağı ortada. Örneğin mahkemelik bir olay yaşanırsa, bu mesajların kayıtları yok edildikten sonra delil yetersizliğine girebilir. Ekran görüntüsü almak da bir noktaya kadar işe yarayabilir ancak Savcı bu durumda resmin Photoshop ile oynanabileceğini de savunabilir.

İlk olarak İOS da denemeye açılacak sürüm, yakın zaman da Android için de güncelleme alacak. Komedyenlerin sıklıkla kullandıkları mahrem fotoğrafları yanlış kişiye gönderme olayı da böylece tarihe karışacak gibi duruyor. Peki bu durum hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce yararlı olacak mı?

Tags : Whatsappwhatsapp güncellemewhatsapp hatalarıWhatsapp mesaj silmewhatsapp nasılwhatsapp silmeWhatsapp yeni özellik
akol

The author akol

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.