close
Yeşim Özbirinci arabanın üstünde fotoğrafı.

Hippilik, yayılışları 2. Dünya Savaşın’dan sonra meydana gelen, Amerika – Vietnam savaşına dayanan kültürel bir barış hareketidir. Türkiye onları, Çiçek Çocuklar ismiyle tanıdı. Kısaca bahsetmek gerekirse, hippilik barındırdığı felsefe gereğince komün bir hayatı, özgür bir yaşamla birleştiren bir akımdır. Bugün bu akımı Türkiye’de laikiyle temsil eden birine odaklanacağız; We Are The Hippies kurucusu Yeşim Özbirinci.

We Are The Hippies

We Are The Hippies, wordpress tabanlı bir blog sitesidir. Site içerisinde Yeşim maceralarını, gezilerini ve tecrübelerini okuyucuları ile buluşturuyor. Sitenin özellikle isminin taşıdığı güçlü felsefeyi, hem kendi yaşantısına hem de okuyucularına yansıttığı tecrübelerle üzerine düşen görevi başarılıyla sürdürüyor. Sitenin mittosu olan “Fakir ama kültürlü” kavramı, tamamiyle Yeşim’le ve siteyle özdeşleşmiş bir durumda.

We Are The Hippies sitesini Yeşim tek başına yönetiyor.

Siteyi yöneten Yeşim, daha önce Afrika’da iki ülke (Gambiya, Senegal) ve İran’ı görme şansı bulmuş. Ancak yine de bu felsefi olarak çıktığı yolculukta onun önünü hiç kesmemiş. Kendini ve paylaşımlarını seyahat tabanlı olmak yerine bilgiyi bir eşya gibi yansıtarak, açık yüreklilikle tecrübelerinden doğan bilgisini paylaşmayı seçmiş.

Yeşim, Türkiye’de ekolojik çiftlikler’in araştırıldığı bir kitap kaleme alıyor. Yeni İnsan Yayınevi tarafından desteklenen bu eser hakkında daha fazla bilgiyi Facebook sayfasından elde etmeniz mümkün.
Hepimize İyi Yollar

Yeşim Özbirinci Kimdir?

  • Yeşim, 1989 Artvin, Arhavi doğumlu bir gezgin.
  • İstanbul Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler ve Siyasal Bilimler mezunu.
  • Gaia Dergi kurucuları arasında yer almaktadır.
  • Kendisi metin yazarlığı ve içerik üreticiliği yapmaktadır.
  • İlk kitabı olan Türkiye’de Eko Köyler Rehberi, 2018 yılında piyasaya çıkacak.

Nasıl Destek Olabilirsiniz?

Öncelikle çıkar amacı gütmeyen bir kuruluş olduğundan ötürü, YazBuz olarak biz We Are The Hippies grubunu koşulsuz ve şartsız şekilde desteklediğimizi belirtmekten gurur duyuyoruz. Yöneticisi olan Yeşim’in çalışmalarını Gaia Dergi’den beri takip ediyor ve yaptığı bütün çalışmalara kefil olduğumuzu belirtiyoruz.

Altta yer alan site linkine tıklayarak siteye ulaşabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarından takip ederek de güncel olarak site hakkında olan gelişmeleri takip edebilirsiniz.

http://www.wearethehippies.com

https://www.facebook.com/wearethehippies

Tags : hippi gezgin kıztürkiye eko köylertürkiye ekonomik köylertürkiye gezgin hippiTürkiye hippitürkiye hippi bloglarıtürkiye hippi kültürütürkiye hippileritürkiye komüntürkiye yazar hippitürkiyede hippi bloggertürkiyede komün hayat
akol

The author akol

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.