close
Beyda İnce (Laine Russo) Resim Yaparken

Beyda İnce, Ondokuz Mayıs Üniversitesi – Resim bölümünden 2015’de mezun olmuş bir sanatçı. Kendisi bölümü seçmeden önce de Güzel Sanatlar Lisesi – Resim bölümü öğrencisiydi. Ailesinin desteği ve sanata karşı doyumsuz açlığı sayesinde, Samsun sanat çevrelerinde adından daha sık söz edilmeye başlandı. Kendisi ile yaptığımız röportaj ile sanata bakış açısını ve eserlerinde ki ilham kaynaklarına göz atacağız.

Beyda İnce ve Laine Russo

https://www.instagram.com/lainerussoart

Beyda İnce arkadaşlarının ve ailesinin yanında bu ismi tercih ederken, iş sanatına döndüğünde kendisine Laine Russo olarak tanıtıyor. Görüşmemiz sırasında da sık sık bu ayrımı yapmamı rica etti kendisi. Eski bir söylem olarak “Beni sanatım ile anın” diyerek yaptığı espri ise burada olmayı hak etti.

Laine Russo çalışmalarında ki ilham kaynağını sorduğumda ise; Gelişmenin ve ilerlemenin temel olduğu bir değişim ve dönüşüm içerisinde olduğunu söyledi. Oldukça enerjik gözükmesine rağmen Laine, konu sanatı olduğunda bir anda ciddiyeti eline aldığını bana hissettirdi.

Beyda çalışmalarını sosyal medya ve Samsun da yer alan çeşitli sanat galerinde yer alması ve satılması adına sürekli paylaşımını yapıyor. Biz de onun çalışmalarının ilerlemesi ve sanat camiasında kalıcı olmasını temenni ederek daha fazla sözü uzatmadan, size onun yaptığı eserler ile baş başa bırakacağım. Kendisinin iletişim bilgileri yazının en altında yer alıyor.

150/120 tuval karışık teknik resim çalışması.

 

140/120 karışık teknik resim çalışması.

 

40/20 Yağlı boya resim çalışması.

 

15/21 suluboya ve ecolin
resim çalışması.

 

15/21 suluboya ve ecoline resim çalışması.

Ressam Beyda İnce (Laine Russo)
https://www.instagram.com/lainerussoart/
https://www.facebook.com/beyda.ince

 

Sunuş ve Röportaj: Anıl Kölmük

Tags : samsun kaliteli resimsamsun resim çalışmasısamsun resim çizdirsamsun ressamsamsun ressamlarısamsun sanatsamsun sanat camiası
akol

The author akol

Leave a Response