close
Anıl Kölmük, Kadir Mert Starbucks da

Arkadaşlar tekrar merhabalar. Bir kaç haftadan beri sosyal medya hesaplarımı kapatmıştım. Fakat kısa bir süre için tekrar hepsini aktif hale getirdim. Bu değişikliğin sebepleri arasında önceki yazılarımda da belirttiğim üzere hayatımda olan radikal değişiklilklere karşı istikrarlı devam etme dürtüsü yer alıyordu. Bugün de Kadir Mert ile birlikte büyük bir karar aldık. Aldığımız karar bazılarınız için komik, ulaşılmaz ya da aşağılayıcı gelebilir ancak biz Türkiye’den ayrılma kararı aldık. Niyetimiz Pahlm Pelm yani Kamboçya’ya gitmek. Ülkemizi ve milletimizi orada en güzel şartlar altında temsil etmek istiyoruz. Amacımız görüşme yaptığımız üç farklı şirket ile işi resmiyete dökerek orada çalışıp minimum üç yıl kadar yaşayacağız. Tabi böyle bir karar verme sürecini etkileyen bir çok faktör oldu, tek tek hepsinin üzerine durmak için ne sizin okumaya zamanınız yeter ne de benim hepsini tamamlamaya kelimelerim…

Kısaca bahsetmem gerekirse;

Devletimizin tekelleşme sendromuna girerek, Başkanlık referandumuna gitmesini gerçekten büyük bir üzüntü ile karşılıyorum. Bu durum ile ilgili her fırsatta düşüncelerimi söylemiştim, ancak çoğu kişi oy vereceği şeyin içeriği hakkında bile bilgi sahibi olmadan Evet ya da Hayır deme düşüncesinde. Düşüncemi sizin de tahmin edebileceğinizi düşünüyorum, ancak altını çiziyorum ben bir Hayırcı ya da Evetçi değilim. Burada kararları ve değişkenleri okuyarak her birinizin kendi özgür iradeniz ile karar vermesini bekliyorum. Fakat bu Türkiye için yine de büyük bir hayal…

Ayrıca ülke içerisinde ekonomik krizin etkilerinin halen daha gerçek etkilerini göstermediğini düşünüyorum. Kısa zaman içerisinde bu etkiler tam anlamı ile gözüktüğünde, en azından ailem ve sevdiğim insanlar için bire alternatif gelir kapısı ya da çıkış kapısı yaratmayı cani gönülden arzuluyorum.

Kararımı etkileyen en büyük faktör ise, Türkiye de mevcut yönetim ve anlayış ile özgür düşünce ve özgür hayatımızın tamamen baskı altına girecek olmasından dolayıdır. Elimden geldiğince sizlere fikirlerimi ve düşüncelerimi empoze etmeye çalışmıştım, ancak bir yere kadar demenin üzüntüsünü taşıyorum.

Sevgili dostum Kadir Mert ile birlikte Haziran ayı itibari ile Kamboçya’da yaşamaya başlayacağız. Ve siz değerli okurlarıma da yaşanan gelişmeleri an ve an iletmeyi kendime görev biliyorum. Eğer olur da ben gitmeden önce görüşemezsek diye söylüyorum, lütfen bana ulaşın ve gitmeden bir çay içelim en azından.

Sevgiler ve Saygılar ile

Anıl Kölmük

Tags : blogger yazılarıkamboçyakamboçya hayatıkamboçya seyahatikamboçya yaşamaPahlm Pelm
akol

The author akol

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.