close
Kadın Prezervatifi Nasıl Kullanılır?

Cinsel sağlık hem kadın hem de erkek için oldukça önemlidir. Erkeklerin kullandığı prezervatifin dahilinde artık kadınlar için de prezervatif üretilmektedir. Kadın kondomu nasıl kullanılır ve sağlıklı olup olmadığı hakkında bilgi vereceğim.

Kişinin istemediği gebelik, hastalık bulaşması ve sağlıklı cinsel birliktelik için her geçen gün daha yeni korunma yolları ortaya çıkıyor, bunlardan biri de kadın prezervatifleri.

Kadın Prezervatifi Nedir?

Erkek prezervatifleri lateks maddesinden üretilmektedir. Fakat kadın prezervatifi poliüretan bazlı yapılır. Bu farkın sebebi kadın ve erkek bedenlerinin farkından ve aşınmaya karşı daha dayanıklı olması için yapılmıştır.

Yapıldığı malzeme oldukça hassas görünmesine karşın çok dayanıklıdır. Bunun bir diğer özelliği ise, kadın vajinasının duvarlarına tutunabilmesi ve ısıyı yansıtabilmesi adınadır. Ayrıca çeşitli vajina hastalıkları yüzünden sürtünme problemleri yaşayan çiftler de kullanımında tercih ediyorlar.

Kadın Prezervatifi Nasıl Kullanılır?

Silindir şeklinde erkek kondomuna oldukça benzer bir şekli vardır. Halkasında bulunan iki uç sayesinde, rahim ağzını sarar. Cinsel ilişkiden sekiz ya da on iki saat öncesinde kadın vajinasına yerleştirilmesinde hiç bir problem bulunmamaktadır.

Kadın Prezervatifi kullanma kılavuzu.

Kadın prezervatifi kullanılırken aynı zamanda farklı kayganlaştırıcılar ve erkeğin de kondom takmasında hiç bir sorun yoktur. Doğru şekilde yerleştirilmesi dahilinde %99 gebelik ve hastalıklara karşı savunma yapar.

Erkek prezervatifine nazaran, kadın prezervatifi cinsel organı sıkmaz ya da varlığı ile bir rahatsızlık vermez. Isıyı doğrudan yansıtabilir ve vajina sulandığında bile akışkanlığı koruyabilir.

Tags : female condomkadın kondomukadın kondomu nerede satılırkadın korunma yöntemlerikadın prezervatifikadın prezervatifi fiyatıkadın prezervatifi kullananlarkadın prezervatifi kullanım şeklikadın prezervatifi nasıl kullanılırkadın prezervatifi nedirkadın prezervatifi resimkadın prezervatifi sağlıklı mıprezervatif nasıl kullanılır
akol

The author akol

1 Comment

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.