close
Iphone 7 Beklentileri Karşılamadı

Iphone 7 beklenilen özelliklerin çok gerisinde kaldı. Telefon su geçirmez olarak satışa çıkmasına rağmen su geçirmesi durumunda garanti kapsamına maalesef giremiyor oluşu ve tasarımında radikal bir değişiklik ile gelmemesi Apple fanlarının dikkatini çekti.

Kulaklık Girişi Yok!

Apple yeni çıkarttığı üründe kamera açısından da bekleneni pek verebildiği söylenemez. Çünkü yıllardır Apple kullanıcıları geniş açılı bir lens ihtiyacını firmaya bildirmiş, ancak çift lensli bir kamera ile karşımıza çıkan Iphone 7 Plus da bile maalesef geniş açılı bir lens bulunmamakta. Ayrıca hem işlemci yönünde hem de telefonun stabilizeliği yönünde Iphone 6’dan çok fazla farkı olmadığı ortada.

Radikal bir kararı telefon tasarımında ortaya çıkartmaması sizi yanıltmasın, kulaklık girişini telefondan tamamen kaldırdılar. Artık sadece şarj deliği kaldı telefonda. Telefonun kutusunun içerisinde çevirici bir aparat veriliyor ancak bu değişimin gerekliliği sorgulanıyor. Çünkü mevcut piyasa da bu şekilde satışa sunulan başka bir cihaz olmayışı, riskli bir durum. Ancak satışlar yine beklentilerin üzerinde gerçekleşti. Apple marka yüzünü çok iyi pazarladığını bir kez daha ortaya çıkarttı.

Iphone altı ayda bir çıkarttığı “S” modellerinde ise tüketicilerin önerilerini ve şikayetlerini dikkate alıp almayacağına birlikte bakacağız. Ancak şimdilik Apple Iphone 7 ve Iphone 7 Plus için başarılı bir yapım olduklarını söylemek oldukça güç.

Ayrıca yeni ürettiği kablosuz kulaksız teknolojisini altı ay önce Samsung da ortaya çıkartmıştı. Verimliliği konusunda tartışmalar yer alırken, onların da şarj ile çalıştığını ve tek şarj kitinin yanında sürekli olarak uğraştıracağını unutmayın. Kaybolma veya çalınma durumuna bir önlem şimdilik Apple duyurmadı, çünkü çok küçükler ve kaybolmaya çok müsaitler.

Tags : appleApple Kulaklıkiphoneiphone 7iphone 7 eleştirileriIphone 7 PlusKablosuz KulaklıkKulaklık
akol

The author akol

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.